SIKÇA SORULAN SORULAR

İçerisinde nanopartikül bulunduran ve anti mikrobiyal fonksiyon gösteren dezenfektanlardır. Partikül boyutu <100 nm olan bu partiküller, özel olarak çözeltide birbirlerinden uzak durmaktadırlar; tek bir noktada kümeleşme yapmazlar. Bu sayede etki gösterilen yüzey alanının büyük olmasını, dolayısıyla aktivitesinin de yüksek olmasını sağlar. Kalıcılığının da sırrı tam olarak buradan gelmektedir.

Alkol ve iyonik nano gümüş içeriğiyle özel olarak sentezlenmiş olan Nanodis, çok kısa sürede uygulandığı yüzeyde antibakteriyel/antifungal/antiviral etki gösteren ve yüzeylerde bakterilerin, mantarların ve dolayısıyla virüslerin üremelerini engelleyen ve bu özelliğini ortalama 14 güne kadar koruyan nanoteknolojik bir dezenfektandır.

Her türlü yüzeyi güvenle ve uzun süreli dezenfekte etmek için kullanılmaktadır.

Önerilen kullanım alanları;

• Kişisel Eşyalar: Cep Telefonu, Çanta, Cüzdan, Kredi Kartları, Laptop, vb.

• Ev-Ofis Yüzeyleri: Çalışma masaları, Tezgah, vb.

• Toplu Taşıma ve Toplu Alanlar: Otobüsler, Taksiler, Okullar, Asansörler, vb.

• Kumaş Yüzeyler: En az 6 yıkamaya kadar tüm tekstil ürünlerinde etkilidir.

• Tek Kullanımlık Maskeler dahil tüm maskelerde en az 7 güne kadar koruma sağlar.

Ürünü püskürterek tüm yüzeyi kaplayın ve ardından temiz bir bez/peçete/sünger yardımıyla homojen olarak yayın ve kurumasını bekleyin.

Kendisine özgü su itici koruyucu film tabakası oluşturmasından dolayı yüzeye gelen organizmanın tutunmasını engellerken, kaplama içeriğinde homojen olarak dağılmış nano gümüş iyonları herhangi bir mikrobiyal organizmanın yaşamasına imkân tanımaz. Su itici özelliği ve oluşan film sayesinde antimikrobiyal etki gücü yüksek, koruma etkisi uzundur. Daha detaylı bilgi için diğerlerinden farkını inceleyebilirsiniz.

Nano gümüş partikül boyu <100 nm olan bir gümüş iyon karışımıdır. Nano boyutta olmasından dolayı, yüzey alanı kendisinden çok daha büyük olan her türlü mikrobiyal organizma ile etkileşmesi mümkündür. Nano Iyonik-Gümüş içerikli Nanodis hiçbir mikrobiyal organizmanın yaşamasına imkan vermediğinden, çok iyi bir dezenfektandır.

Gümüş, bilimsel otoritelerce ağır metal olarak sınıflandırılmaz ve insan sağlığına zararına dair kanıtlanmış hiçbir bilgi bulunmamaktadır.

WHO’ya (World Health Organization) göre dezenfektanlardaki gümüş içeriği konusunda bir zarar veya sınırlama bulunmamaktadır. Nanodis’in kullandığı iyonik nano gümüş iyonlarının vücudumuza/derimize zararı olmadığı yapılan irritasyon testi ile kanıtlanmıştır.

Nanodis bir yüzey dezenfektan ürünüdür ve el dezenfektanı olarak kullanılmaz. Yapılan irritasyon testleri nanodis yüzey dezenfektanın vücudumuza/derimize zararı olmadığını kanıtlamış olsa da tavsiye edilen kullanım alanları tüm yüzeylerdir.

Kesinlikle hiçbir zararı yoktur. Yüzeye sıkıldığı anda hızlıca kuruyup koruyucu film tabakasını oluşturduğu için tüm çocuk ve hayvan eşyalarında da güvenle kullanılabilir.